Ogłoszenia Tarchomin na NaszTarchomin.pl > Usługi i Firmy > Wyposażenie firm > ZWROT ZA KASĘ - KOMU, JAK, KIEDY?

Archiwalne: ZWROT ZA KASĘ - KOMU, JAK, KIEDY?

11.09.2019


ZWROT PIENIĘDZY - FAKTY
Zbliża się, jest coraz bliżej. Co? obligatoryjny termin wymiany kas fiskalnych na wersję kas online. Oczywiście nie od razu dla wszystkich, po kolei i systematycznie. Jak będzie? - dobrze będzie. Ale jak to w życiu jest, kilku spraw trzeba dopilnować jeśli chce się dostać pieniądze. I żeby było jasne, nie dotyczą te zasady tylko pierwszej grupy. Te zasady dotyczą wszystkich których przypisano do obowiązkowego projektu wymiany kas fiskalnych.
Zaczynamy.
Pierwsze i chyba najważniejsze jest to, że w ustawie wskazano, iż ulga przysługuje podatnikom, u których powstał obowiązek prowadzenia ewidencji i którzy rozpoczęli prowadzenie ewidencji w obowiązujących terminach. W przypadku gdy działalność objęta została obligatoryjną wymianą kas wskazano graniczną datę, od której uznane będzie rozpoczęcie prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas online w obowiązującym terminie. Po co?, własnie po to aby „ulgę” na te kasy można było wykorzystać zgodnie z ogólnymi zasadami.
Jest to przepis wskazujący na to, że aby otrzymać ulgę za wymianę dotychczasowej kasy na kasę online trzeba koniecznie spełnić dwa warunki:
1. Podatnik wykona obowiązek wymiany kas wynikającej z ustawy (zakupi i zafiskalizuje kasę online)
2. Podatnik rozpocznie ewidencję (sprzedaż) na kasach online najpóźniej w terminach wskazanych w art. 145b ust. 3 ustawy, czyli w terminach od których dana grupa podatników ma obowiązek stosować kasy online.

całość dla zainteresowanych opisana jest tu: https://www.kasfisk.com/post/zwrot-za-kasę-fiskalną-jak